האימון שעובר הכי מהר

אימון תחנות פונקציונלי

משפר את התנועות שלכם ביום יום

אימון תחנות כשמו כן הוא, אימון שבו עוברים מתחנה אחת לשניה.
באימון זה ישנה אפשרות לעבוד בדופק גבוה על מרכיבי כושר שונים כמו כח, כח מתפרץ, סיבולת לב ריאה ויציבות.

חשוב לדעת!

אזהרה: האימונים ממכרים

מה זה אומר אימון תחנות ?

באימון התחנות יהיו בין 4-6 תחנות, כל תחנה תבוצע לפרק זמן של 50 שניות והמנוחות יהיו בעצם המעבר מתחנה לתחנה. המנוחות יהיו קצרות יותר ויארכו כ15 שניות.
סיום כל התחנות נקרא מחזור. אימון תחנות נקרא גם אימון מחזורי משום שאנחנו מבצעים כל מחזור מספר פעמים. ליתר דיוק בין 2-4 פעמים.

ולמה הוא נקרא גם אימון תחנות פונקציונאלי?
הוא נקרא כך משום שהתרגילים באימון לקוחים מהעולם פונקציונאלי. בתרגילים אלו נחקה תנועות מחיי היום יום שלנו [כמו הליכה, כפיפה ודחיפה] בעזרת אביזרי כושר שונים על מנת להשתפר באותן תנועות ובכך לשפר את איכות החיים שלנו.

האימון הפונקציונאלי מערב את כל השרירים בגוף ויש בו תרגילים מורכבים לפלג הגוף העליון והתחתון. התרגילים המורכבים [שמערבים עבודה על כמה מפרקים במקביל] מאלצים אותנו להיעזר גם בשרירי הליבה שתומכים בעמוד השדרה ונותנים לנו יציבות.

אילו יתרונות יש לאימון תחנות על מחזורי?

 • בניגוד לחדר כושר שבו ישנן מכונות שעובדות על שריר ומפרק בודד, באימון זה נבצע תרגילים שמערבים לנו כמה שרירים וכמה מפרקים בו זמנית. הגוף שלנו לא בנוי להפעיל שריר אחד בזמן פעילות ולשלוט בו ולכן אנחנו צריכים לתרגל תרגילים פונקציונליים שדומים לתנועות הטבעיות והחופשיות של הגוף.
 •  עבודת גוף במגוון רחב של מישורים וזווית יוביל אותנו לאיזון בין שרירים ויציבות במפרקים – דבר שיגרום לנו לשפר את הכושר ולהיות חסינים יותר מפני פציעות.
 •  אימון מעניין עם מגוון רחב של אביזרי כושר, אנשים ומוזיקה קצבית שמגבירה את האדרנלין.
 • מתאים לכל רמות הכושר
 • שימוש במגוון שרירים יחדיו גורם להוצאת אנרגייה רבה יותר, מעלה את הדופק ושורף קלוריות.

מאיפה הגיע אלינו האימון הפונקציונלי?​

אימונים אלו התחילו את דרכם במכוני הפיזיותרפיה והשיקום, לאחר שמאמנים ומתאמנים רבים ראו כי התרגילים הפונקציונאליים מובילים לשיפור תפקוד יום יומי הם התחילו לאמץ את התרגילים האלו לעצמם ולמתאמנים שלהם. האימונים הפונקציונאליים התחילו בחו"ל ואחר כך הגיעו גם אלינו לארץ. מכוני כושר וסטודיו רבים אימצו את השיטה והכניסו אותה למערכת השעות שלהם.

דגשים לאימון תחנות יעיל​

 • בצעו חימום תחילה, כזה שעובד על כל המפרקים של הגוף, משלב אירובי ותרגול במשקל גוף תרגילים שנעשה לאחר מכן באימון עצמו עם משקל.
 • נבחר ציוד שבו נשתמש לאימון התחנות, נמקם אותו בסדר הגיוני ומובן ונשים לנו טיימר עם זמני העבודה והמנוחה.
 • התרגילים שנבחר לבצע באימון יהיו תרגילים מורכבים כמו – סקוואט, לחיצת חזה, מתח, שכיבות סמיכה ועוד.
 • יש לזכור שסיום כל התחנות הוא רק מחזור אחד, ואימון על מחזורי הוא ביצוע של כמה סבבים בין התחנות. כמו כן כמות התחנות והמחזורים תקבע בהתאם לרמות הכושר של המתאמן.
 • בסיבוב הראשון אל תגזימו עם המשקלים והעצימות שבה אתם עובדים, תנו לסבב הראשון להיות מעין חימום נוסף עם משקל קל ומעין טסט לסוג האימון הזה, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שאתם מבצעים אותו.
 • מתאמנים מתקדמים יכולים להקשות את האימון המחזורי בכך שיבצעו תרגיל נוסף בזמן המנוחה בין התחנות. אימון זה נקרא גם אימון על מחזורי.

לנשים שבניכן, אם אתן לא מהקריות ואתן מעוניינות לחטב את איזור הישבן והיריכיים, לחצו על הקורס הדיגיטלי לעיצוב הישבן והירכיים

בשביל לקבל גישה בחינם למדריך "תזונה לזמן מלחמה" הכניסי את המייל שלך בטופס למטה

התחברות

לצפיה בקורסים, סטטוס הזמנות מוצרים וכו' התחברו למערכת